Dimitar Bonev Dimitar Bonev Потребител

Дата на последният работен ден на предизвестие



Предизвестието е с дата 24 Февруари и е с двумесечен срок. Коя дата е последният работен ден на предизвестието?

Ако може да разясните и приложената методика на изчисление.



Отговори

  • Здравейте,

    Според чл.326, ал.(4) от Кодекса на труда, прекратяването на трудовия договор от служител става с предизвестие, срокът на което започва да тече от следващия ден на получаването му. Тоест във вашия случай от 25 февруари.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->