Мариана Иванова Мариана Иванова Потребител

Неизплатени трудови възнаграждения



Здравейте,
От три месеца работодателят ми не ми е плащал трудовото възнаграждение с мотива, че е финансово притеснен. Вчера ме уведоми устно, че поради невъзможност да ми плаща ме освобождава от длъжност. Поиска да напиша на лист какво ми дължи и той да се подпише, че действително ми дължи тази сума и когато има възможност да ми се издължи. Естествено не се съгласих.

Към кого да се обърна за помощ?



Отговори

  • Здравейте,

    По силата на чл.327, ал.(1), т.2 от Кодекса на труда, Вие имате право да напуснете без предизвестие ако работодателят забави изплащането на трудовото Ви възнаграждение.

    Ако смятате, че правата Ви са нарушени, можете да се обърнете към ИА Главна инспекция по труда или към съда.

    Поздрави и успех,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->