Ива  Чокоева Ива Чокоева продавач-консултант

Отпуск след майчинство



Здравейте,
интересува ме могат ли да ме задължат да използвам полагаемия годишен отпуск за времето, което съм била по майчинство, преди да се върна на работа или мога да го използвам, когато аз реша?



Отговори

  • Здравейте,

    платеният годишен отпуск , отложен по реда на чл. 176,ал.4 (отпуск за временна неработоспособност, за бременност, раждане и осиновяване или за отглеждане на малко дете) , се погасява по давност след изтичане на две години от края на годината, в която е отпаднала причината за неползването му. Тоест не сте длъжна веднага да го използвате.

    Поздрави,
    Д.Стойкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->