Задай въпрос тук
Milena Slavcheva Milena Slavcheva Потребител

Данъчно третиране на сделки в ЕС



Здравейте, имам следният казус:
Българска фирма регистрирана по ЗДДС закупува стока от немска фирма, като стоката не пристига в България. След месец българската фирма продава стоката в Полша на юридическо лице.

Как се третират данъчно описаните сделки и как следва да бъдат осчетоводени покупната и продажната фактура на българската фирма?



Отговори

  • Здравейте,

    Във връзка с поставения въпрос изразявам следното становище:

    Ако приемем, че немското и полското дружество са регистрирани за целите на ДДС съответно в Германия и Полша то при това положение доставката ще се третира като тристранна операция. Тогава немското дружество трябва да издаде фактура, в която да посочи ЕИК номера на Вашето дружество, съответно Вашето дружество трябва да издаде фактура за доставката към полското дружество, фактурата трябва да отговаря на изискванията на чл. 114, като посочи, че е посредник в тристранната операция и че данъкът по доставката се дължи от придобиващия в тристранната операция. Фактурата, която издавате трябва да бъде отразена и във VIES декларацията за съответния период.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->