Задай въпрос тук
Dimitrina Nikolova Nikolova Dimitrina Nikolova Nikolova Потребител

Болничен по време на предизвестие



Здравейте,
От 4г, и 3м. работя като продавачка. На 05.03.2015 подадох заевление за напускане но на 31.03 излязох в болничен. Моята шефка каза, че трябвало да отработя болничния. Така ли е?

Аз съм диабетичка с 38% ТЕЛК. Имам ли право на някакво обещетение за работените години?



Отговори

  • Когато сте в отпуск по болест по време на подаденото от вас предизвестие не сте длъжна да отработвате това време. Времето когато сте в болничен се счита за част от времето на предизвестието.

    В случай инициативата за прекратяване на трудовия договор е от ваша страна, а не от страна на работодателя, така че вие не можете да се ползвате от закрилата на чл.333 от КТ. Имате право да получите обезщетение по чл.224 от КТ ако имате неизползван платен годишен отпуск.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата