dimi vasileva dimi vasileva Потребител

Запор върху обезщетение при съкращаване



Здравейте,
съкратиха ме по чл.328, ал.1, т.2 от Кодекса на труда. Измина 1 месец и фирмата ми изплати обезщетение по чл.221, ал.1, т.1 от КТ.

Имат ли право да ми удържат пари за запор към ЧСИ върху това обезщетение? В запорното съобщение пише, че се налага запор върху всяко възнаграждение за труд. ЧСИ е уведомен с писмо (още в деня на прекратяване на договора ми) че вече не работя във фирмата, поради съкращавне на щата.



Отговори

  • Здравейте,
    Съгласно чл. 512, ал. 1 от ГПК запорът върху трудово възнаграждение се отнася не само за възнаграждението, посочено в запорното съобщение, но и за всяко друго възнаграждение на длъжника, получено срещу същата или друга работа при същия работодател или същото учреждение.
    Мисля, че обезщетението при прекратяване на трудовия договор попада в категорията "друго възнаграждение, получено срещу същата работа", поради което следва да се направи удръжка по запора и върху тази сума.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->