Стайка Кифирска Стайка Кифирска счетоводител

Фактура от изминал период



Здравейте,
имам фактури от м.04.2014 г., по които не е ползван данъчен кредит. Кой е последният месец, през който мога да упражня правото на данъчен кредит през м.04 или м. 05 2015 г.?



Отговори

  • Здравейте,

    По силата на чл.72, ал.(1) от ЗДДС имате право на приспадане на данъчен кредит за данъчния период, през който е възникнало това право или за някой от следващите 12 данъчни периода. Така че имате право да го приспаднете до месец април 2015 година включително.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->