Liliya Stanimirova Liliya Stanimirova Потребител

Полагаема почивка на работното място



Здравейте!
Работя в център за настаняване от семеен тип за xора с физически увреждания като санитар. Работното ми време е на 8 часа. Полага ли ми се почивка, колко и ако я има, трябва ли да я отработвам като допълнителен половин час към работното ми време?



Отговори

  • Здравейте,
    В Правилника за вътрешния трудов ред в предприятието работодателят определя продължителността на работното време, отпуските и почивките. Работодателят е длъжен да сведе до знанието на своите работници правилника за вътрешния трудов ред.

    Съгласно чл. 151 от КТ Работното време на работника или служителя се прекъсва с една или няколко почивки. Работодателят осигурява на работника или служителя почивка за хранене, която не може да бъде по-малко от 30 минути. Почивките не се включват в работното време, тоест, да, работното Ви време ще се увеличи с половин час.
    Поздрави,
    Нина Стоева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->