Задай въпрос тук
дарина Мирчева дарина Мирчева управител

Пенсионер, назначен като управител на ООД



Здравейте,
интересува ме, при назначени три лица във ООД, които са с равен дял, може ли да назначим четвърти, като управител във фирмата и при какви условия и осигуровки?



Отговори

  • От въпросът ви разбирам, че в дружеството ООД има трима съдружници и искате да назначите като управител външно лице извън тримата съдружници. Ако правилно съм разбрала въпроса ви управител назначен по ДУК е длъжен да се осигурява от дружеството на основание чл.4, ал.1, т.7 от КСО, ако не е осигуряван на друго основание върху максималния осигурителен доход. Управител на дружество може да бъде назначен също така на трудов или граждански договор.

    Анелия Петрова
  • Искам да добавя, че назначаване на нов управител на дружество може да стане само след вписване на това обстоятелство в Търговския регистър.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО