galiana dobreva galiana dobreva Потребител

Срок за изплащане на обезщетение при пенсиониране



Какъв е срокът за изплащане на обещетение при пенсиониране?



Отговори

  • Здравейте,
    предполагам питате за обезщетението по чл. 222, ал.3 от КТ, което се дължи при прекратяване на ТПО на служител при достигане на пенсионна възраст, когато е при един и същ работодател през последните над 2 или над 6 години?
    Когато при прекратяване на ТПО са на лице всички изисквания на чл. 222, ал.3, то тогава става дължимо и това обезщетение и следва да се изплати. Ако работодателят не направи това, може да се обърнете към съда в 3-годишен срок от деня, в който е следвало да се извърши плащането (от прекратяването на договора).

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->