j j j j Потребител

Пренасяне на данъчни загуби



Здравейте,
Моята фирма завършва с данъчна загуба 5 поредни години

2009 - 500
2010 - 450
2011 - 350
2012 - 300
2014 - 250

През следващата 2015 година изключвам ли загубата от 2009 година, при попълването на справка 4 от ГДД Пренасяне на данъчни загуби?



Отговори

  • Здравейте,

    Според разпоредбите на чл.70 от ЗКПО Вие имате право да пренасяте данъчната загуба, реализирана през дадена година, в следващите 5 поредни години. Следователно данъчната загуба от 2009 година можете да пренасяте до 2014 година включително.

    Не мога да разбера само 2013 година на загуба ли е било дружеството или не, защото не сте написали тази година. Имайте предвид, че ако през някоя година след 2009 дружеството е било на печалба и не се е възползвало от приспадането на данъчната загуба, то това право се губи безвъзвратно.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • Здравейте,а може ли загуба за 2014 г да бъде покрита от не разпределена печалба от минали години?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->