Violin Dilov Violin Dilov Потребител

Продажба на лек автомобил



Здравейте,

Имам кола, купена през 11.2014 г. Ако я продам преди 11.2015 г. ще трябва ли да подавам декларация в НАП 2016 г.?



Отговори

  • Здравейте,
    Съгласно чл. 13, ал. 1, т. 2, б. "а" от ЗДДФЛ не са облагаеми доходите от продажба или замяна на движимо имущество, с изключение на пътни, въздухоплавателни и водни превозни средства, ако периодът между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната е по-малък от една година.
    Това означава, че ако продадете МПС пред 11.2015 г. (т.е. преди да е изтекла 1 година от покупката), това ще представлява Ваш облагаем доход и ще трябва да подадете данъчна декларация.
    Ако обаче е изтекъл период от повече от 1 година между покупката и продажбата на МПС, този доход ще е необлагаем и не следва да подавате данъчна декларация специално за това.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->