Елена  Димитрова Елена Димитрова Потребител

Осчетоводяване на билети за транспорт



Здравейте,
интересувам се как мога да осчетоводя билетите за транспорт до работното място?

Двама от персонала пътуват до работното си място, но не с фактура за транспорт, а с билети. Има фирми, които си осчетоводяват този разход. Не знам как стои въпросът с тези социални разходи. Моля да ми дадете съвет.



Отговори

  • Здравейте,
    билетите за градски транспорт не отговарят на изискването в Закона за счетоводството чл.7 за първичен счетоводен документ, следователно този разход няма да бъде документално обоснован и няма да се признава за данъчни цели.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->