горица цветанова горица цветанова Потребител

Запор на заплата



Здравейте,
имам запор на заплата. Работя като продавач и ме осигуряват върху 420 лв. Чисто получавам 260.91 лв. През месец януари и до 12.02.2015 ни бяха пуснали в неплатен отпуск.

Колко ще ми бъде удържано през месец март - за първи път трябва да ми удържат, като съм била в неплатен отпуск и дефакто нямам никакъв доход? Трябва ли работодателят да им праща на ЧСИ писмо с доходите ми или той си ги вижда от НОИ?



Отговори

  • Здравейте,
    Върху възнаграждението Ви за месец февруари, дължимо за периода 12.02.2015-28.02.2015г., следва да бъде удържана съответната сума от полученото нетно възнаграждение за този период (12.02.2015-28.02.2015) - 1/5, ако сте с деца, които издържате, или 1/4, ако сте без деца.
    Принципно работодателят не е длъжен да изпраща писмо до ЧСИ, но не е излишно, ако прати такова.
    Някои ЧСИ имат достъп до информационната система на НОИ могат да виждат какъв е полученият от работника доход, но не всички ЧСИ имат такъв достъп, защото за него се плаща.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • Здравейте!Имам запор на заплатата по ДОПК чл.202 и чл.200.Ако може да ми кажете какво имат право да ми удържат?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с ДОПК

-->