ferides alieva ferides alieva готвач

правата ми



пак съм аз;за да си получа документите за да мога да се запиша на борсата трябваше да подпиша заповедта за напускане.в нея фигурират само 3 дни отпуск.за останалите 12 дни не пише нищо.ако се обърна към инспекцията какви са правата ми?какво може да направи инспекцията?защото счетоводителката твърди че за стара година нищо не се плаща и за това само за 01 и 02м.ще ми изплатят отпуските.ако отида в инспекцията и подам сигнал какво ще стане


Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно разпоредбите на чл. 173 ал. 2 от КТ работника или служителя е длъжен да използва платената си годишна отпуска през календарната година за която се отнася. Съгласно чл. 176 ал. 2 от КТ работника или служителя може да отложи използването на платена годишна отпуска не повече от 10 работни дни за следващата година, но само с писмено искане към работодателя. Разбира се, не е коректно от страна на работодателя да не Ви е разрешил да използвате платената си годишна отпуска и да не Ви изплати и обезщетение за нейното неизползване. Може да се обърнете към инспекцията по труда, което би предизвикало проверка на работодателят ви.

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->