Задай въпрос тук
мария Димитрова мария Димитрова майчинство

Запор на наследен имот



Майка ми почина и наследявам от нея 1/6 част от етаж от къща (110 кв м.), Баща ми и брат ми също са наследници. Живея в апартамента на съпруга ми, с който имаме сключен брак, но по лична карта се водя на адреса на баща ми. За мен наследството от майка ми е единствено имущество, нямам други имоти. Апартаментът на съпруга ми е само негов, придобит преди брака. Имаме две непълнолетни деца.

ЧСИ в този случай могат ли да ми възбранят наследствените части?



Отговори

  • Здравейте,
    Съгласно чл. 444, т. 7 от ГПК не може да се насочва принудителното изпълнение срещу жилището на длъжника, ако той и никой от членовете на семейството му, с които живее заедно, нямат друго жилище, независимо от това, дали длъжникът живее в него.
    В случая Вие имате 1/6 от етаж от къща, а съпругът Ви притежава свой собствен апартамент. Следователно Вашата 1/6 ид. част от етажа от къща е секвестируема и ЧСИ може да насочи изпълнението срещу нея и да я възбрани.

    Поздрави,
    Йордан Костов
  • Какво да направя да не попадна в ръцете на ЧСИ?
  • Здравейте,
    Най-добре е да се обърнете към адвокат.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • Към Вас , мога ли да се обърна по този въпрос?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата