petq qnkova petq qnkova Потребител

Запор на заплата



Здравейте,
Вземам заплата 550лв и имам заем. При евентуален запор какво сума може да ми бъде удържана?



Отговори

  • Здравейте,

    Според разпоредбите на чл.446 от ГПК, несеквестируемият доход (тази част от дохода, която не могат да Ви запорират) се определя на база месечното Ви трудово възнаграждение след приспадане на данъците и задължителните осигуровки и спрямо това дали имате деца, за които се грижите.

    Спрямо Вашия месечен доход Вие попаднете в т.2- от 300 до 600лв., така че могат да Ви запорират до 1/3 част, ако сте без деца, и 1/4 част, ако сте с деца.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->