Митка Тодорова Митка Тодорова Потребител

Преотсъпен данък за земеделски производител



Земеделски производител, регистриран по ЗДДС, но не като юридическо лице, ще има ли право на преотстъпен данък за 2014 г.?



Отговори

  • Здравейте,
    Да, запазва се правото на преотстъпване за земеделските производители, като единствено е променена формулировката в закона и вече чл. 48, ал. 6 от ЗДДФЛ гласи:
    "Данъкът върху годишната данъчна основа за доходите от стопанска дейност като едноличен търговец се преотстъпва в размер до 60 на сто на лица, регистрирани като земеделски стопани, за годишната данъчна основа от дейност по производство на непреработена растителна и животинска продукция при условията на Закона за корпоративното подоходно облагане за преотстъпване на корпоративен данък, под формата на данъчно облекчение, представляващо държавна помощ за земеделски стопани."
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->