Tatina Ivadnova Tatina Ivadnova Потребител

ДДС при ремонт на кола



Направен е ремонт на лек автомобил в България, собственост на немска фирма с VAT номер. Каква фактура трябва да издам, по чл. 21, ал 2 или с 20 % ДДС, при положение, че издавам фактурата на името на германската фирма?



Отговори

  • Здравейте,



    Съгласно чл.86, ал.3 от ЗДДС не се начислява данък при извършване на освободена доставка, освободено вътреобщностно придобиване, както и при доставка с място на изпълнение извън територията на страната, следователно ще издадете фактурата по чл. 21, ал 2.


    Поздрави,
    Адриян Велчев




  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->