Ивайла Иванова Ивайла Иванова Потребител

Напускане по чл.327, ал.1, т.2 от КТ по време на предизвестие



Здравейте,
На безсрочен трудов договор съм. Взех решение да напусна. В момента съм в едномесечно предизвестие. Наближава последния ден в който по договор трябва да ми изплатят заплата. Има ли възможност, докато съм в предизвестие, ако заплатата ми не бъде изплатена в договорния срок да напусна по чл. 327?



Отговори

  • Здравейте. Поискайте си я/в случай на неизплащане/ чрез Инспекцията по труда.

    kazimirc4
  • Здравейте,

    както сте посочили, забавянето на трудовото възнаграждение е основание за прекратяване на трудовото правоотношение от страна на служителя без предизвестие. Съгласно чл.270 от КТ трябва да проверите какъв е срока за изплащане в трудовия си договор.

    Поздрави,
    Тони
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->