Задай въпрос тук
Миглена Иванова Миглена Иванова Потребител

Място на изпълнение на услуги



Здравейте,
Българско дружество, регистрирано по ЗДДС е извършило услуги - бизнес консултации към клиент от трета страна (извън ЕС). Клиентът е частно юридическо лице, установено в трета страна. От прочетеното в чл. 21 на ЗДДС съгласно общия принцип за определяне на мястото на изпълнение - ако получателя е данъчно задължено лице, то би следвало мястото да е там, където той е установен, ако не - мястото е, където е доставчикът. Следва ли от това, че може да считаме клиента ни за данъчно задължено лице съгласно чл.3, ал.1 от ЗДДС и съответно да не начисляваме ДДС, тъй като мястото на изпълнение не е в България?



Отговори

  • Да, вашият клиент е данъчно задължено лице съгласно чл.3, ал.1 от ЗДДС. При тази сделка мястото на изпълнение е извън територията на България.

    Съгласно чл.86, ал.3 не се начислява ДДС в България при доставка с място на изпълнение извън територията на страната.

    Задължително трябва да се включи във фактурата основанието за неначисляване на ДДС.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС