Стоян  Коджаниколов Стоян Коджаниколов Потребител

Запор на майчинство



Добър ден.

Ако ми е наложен запор на заплатата и ако съпругата ми, която е бременна, след раждането прехварли майчинството на мен, могат ли да го запорират и могат ли да ме уволнят от работа докато сам в майчинство?



Отговори

  • Здравейте,
    На основание чл. 114а от Кодекса за социално осигуряване обезщетенията за майчинство не подлежат на запориране.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->