Lili Lilova Lili Lilova Потребител

Годишна данъчна декларация по чл.50



Здравейте,

Получила съм заем от ЮЛ на стойност 10 000 лв. Трябва ли да го декларирам в ГДД по чл. 50? От къде да си изтегля формуляр по чл. 50 с баркод? Или това е достъпно само със ПИК?



Отговори

  • Здравейте,



    Съгласно чл.50 ал.1 т.5 буква а от Закона за Данъците Върху Доходите на Физическите Лица местните физически лица подават годишна данъчна декларация по образец за предоставените/получените парични заеми, както следва непогасената част от предоставените парични заеми през данъчната година, ако размерът им общо надхвърля 10 000 лв., следователно вие трябва да подадете ГДД по чл. 50.

    Относно формуляра с ПИК може да подадете ГДД по чл.50 или трябва да следите в сайта на НАП кога ще излезе образеца с баркод.


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->