Илко Младенов Илко Младенов технолог

Намаляване на командировъчни при липса на документ за нощувка



Здравейте,

Често се налага да бъда командирован за различни обучения за по няколко дни (3 до 7). Пътувам със собствената си кола и когато съм в град, в който имам приятели преспивам в тях. За дните на нощувките не получавам пътни. Дневните за тези дни от счетоводния отдел ми ги намаляват на 50% (от 20 на 10 лв.), защото нямам документ за пренощуване в съответния град независимо, че не се връщам и не отчитам пътни.

Правилно ли е това?



Отговори

  • Здравейте,

    Това, че нямате документ за нощувките в населеното място където сте командирован, не е основание да не ви се начислява пълния размер на дневните.
    Не ви се полагат дневни пари, когато сте командирован до населено място където фактически живеете вие или вашето семейство. (чл. 23 и чл. 27 от Наредбата за командировките в страната)

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->