Lili Lilova Lili Lilova Потребител

Обезщетение по чл. 331



Здравейте,

Върху обезщетение по чл. 331, дължат ли се осигурителни и здравни вноски? Облага ли се с данък, обезщетението?



Отговори

  • Здравейте,


    Върху обезщетение по чл.331 от КТ не се дължат осигурителни и здравни вноски съгласно чл.1 ал.8 т.8 от НАРЕДБА ЗА ЕЛЕМЕНТИТЕ НА ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕТО И ЗА ДОХОДИТЕ, ВЪРХУ КОИТО СЕ ПРАВЯТ ОСИГУРИТЕЛНИ ВНОСКИ

    Обезщетението ще се обложи само с данък


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->