Анастас Генчев Анастас Генчев Потребител

Обезщетение по чл.222 ал.1 и чл.224



Здравейте,

Какво обезщетение трябва да получа за безработица по чл.222 ал.1 и чл.224, при брутна заплата 640лв?

Благодаря ви!



Отговори

  • Здравейте,

    Информацията, която сте предоставили е крайно недостатъчна за конкретен отговор.

    Размерът на обезщетението по чл.222 е равен на брутното Ви трудово възнаграждение за определен срок. В зависимост от това поради какви причини ще получавате обезщетение по чл.222 от Кодекса на труда, срокът на обезщетението варира.

    Относно обезщетението по чл.224 от Кодекса на труда- не сте уточнили колко дни е полагащия Ви се платен годишен отпуск според трудовия Ви договор. Освен това не сте уточнили кога всъщност е бил прекратен трудовият Ви договор, за да изчисля каква част от годината всъщност сте работили.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->