Гергана Рачкова Гергана Рачкова Ms AN Счетоводител

Право на обезщетение от трудовата борса



Здравейте!

На 04.12.2014г. ми беше прекратено трудовото правоотношение по чл.328. На 05.12.2014г. бях назначена на работа в друга фирма, но работата в новата фирма нещо не ми допада. Часовете на седмица са 54, а заплащането е малко над минималната заплата. Решила съм да напусна, като отправя предизвестие. Искам да знам, ще имам ли право на платена борса и колко месеца? Трудовият ми стаж е повече от 15 години, като преди 2 години бях на платена борса, но се наложи след месец да я прекъсна, тъй като започнах работа.



Отговори

  • Здравейте.
    КСО - Чл. 54б....
    (4) Безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.

    kazimirc4
  • Здравейте,

    От така зададен въпроса, се разбира че Вие сте упражнила правото на парично обезщетение за безработица преди 2 години. Следователно попадате в обхвата на чл. 54б от КСО, където е казано, че преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица се получава минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • Здравейте,

    От така зададен въпроса, се разбира че Вие сте упражнила правото на парично обезщетение за безработица преди 2 години. Следователно попадате в обхвата на чл. 54б от КСО, където е казано, че преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица се получава минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->