Георги Илиев Георги Илиев Потребител

Прекратяване на трудов договор



Договора ми беше прекратен по чл. 328 ал.1 считано от 1.11.2014г. Пратих декларация по чл. 222 до фирмата, съгласно него да ми се изплати 1 месечно брутно възнаграждение, но нямам отговор.

Какъв е срока за отговор от фирмата и какво да направя ако ми откажат?


Освен това не ми беше изплатен неизползван отпуск за време от 7м и 6 дни - какви са правата ми да ми се изплати?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл.222, ал.1 от Кодекса на труда обезщетението се изплаща за не повече от един месец след прекратяване на осигуряването и при представяне на доказателства от служителя, че не е успял да си намери работа. Това означава, че периодът от един месец след прекратяване на осигуряването трябва да е изтекъл, за да можете да потърсите обезщетението си.

    В случай, че все още не сте получили обезщетението си или ако смятате, че работодателят нарушава правата Ви, можете да потърсите помощ от ИА "Главна инспекция по труда" или по съдебен ред.

    Поздрави,
    Цветомир Аврамов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->