Анна Драгнева Анна Драгнева Потребител

Префактуриране на услуги за ЕС



Здравейте,


Дружество в България заплаща такси за лицензии и регистртации в България, за да може да осъществява търговка дейност с лекарства в България, които такси /по договорка/ следва да се поемат от дружество във Франция, от което се доставят лекарствата. Българското дружество фактурира услугата /въпросните такси/ на Френското дружество /въпреки, че то самото не е реален доставчик на въпросната услуга/, за което не начислява ДДС на основание чл.86, ал.3 и във връзка с чл.21, ал.2. обратно начисляване и включва фактурата във VIES декларация за периода.

Правилно ли разсъждавам или пропускам нещо, особено във връзка с така нареченото на жаргон "префактуриране" на услуга, която не може реално да се достави от българското дружество?



Отговори

  • Здравейте,

    Правилно разсъждавате. Няма проблем да "префактурирате" тези такси на френското дружество, като за целта не начислявате ДДС на основание чл. 21 ал. 2 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->