Задай въпрос тук
Jaro Melkonqn Jaro Melkonqn Kreston BulMar schetovoditel

Доход от наем при ТЕЛК



През 2 май 2002 г. ми изтече ТЕЛК решение. Пенсионер съм по болест за 2 години от 28.10.1999 г. През тези 2 години, до 1 май 2002 г. навърших 57г. след което решението ми става пожизнено. Следва ли да плащам доход от наем за 2010 и 2011 г.?



Отговори

  • Здравейте,

    За доходите от наеми, както и за останалите доходи по реда на ЗДДФЛ, се дължи данък. В случай, че ТЕЛК решението ви е пожизнено и сте с намалена работоспособност 50 и над 50%, вие имате право на данъчно облекчение в годишен размер 7920 лв. Това облекчение можете да ползвате с попълване на годишна данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ.

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ