elena radeva elena radeva prodava4

Право на обезщетение от трудовата борса



Ако ме съкратят, след като съм работила 3 г. в тази фирма, колко време имам право на борса и в къкав размер?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако ви съкратят ще имате право на обезщетението за безработица в размер на 60 на сто от среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" за последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на прекратяване на осигуряването.Обезщетения за безработица се изплащат ежемесечно през месеца, следващ този, за който се дължат, в зависимост от продължителността на осигурителния стаж, ако имате стаж до 3 години периода на изплащане на обезщетението е 4 месеца, ако имате стаж от 3 до 5 години периода на изплащане на обезщетението е 6 месеца.

    Справка може да направите в чл.54в от Кодекса за социално осигуряване

    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->