Stoyan Stoyanov Stoyan Stoyanov Потребител

Изплащане на болнични



Здравейте,

Служител е на срочен трудов договор по чл. 68, ал. 1, т. 3 до 30.09.2014 г. На 30.09.2014 г. ми представя първичен болничен. До тук добре - влиза в законовата база от КСО по чл. 42, ал. 3 за плащане до 30 календарни дни от ДОО. Само че последният болничен, който е продължение, надвишава тези 30 календарни дни. Има ли право на обезщетение от ДОО над тези 30 календарни дни? Кой подава болничните след тези 30 календарни дни в НОИ?



Отговори

  • Здравейте. Информацията е на
    този адрес:www.nssi.bg/benefits/benefits/100.../1861-povn13
    Коментар на НАЦИОНАЛЕН ОСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ
    11. Срок за изплащане на обезщетението.........
    В случай че временната неработоспособност е настъпила преди прекратяване на срочни трудови и служебни правоотношения, договори за военна служба и договори за управление и контрол на търговски дружества, паричното обезщетение се изплаща за не повече от 30 календарни дни след прекратяване на правоотношенията или договорите. Ако временната неработоспособност е поради трудова злополука или професионална болест, паричното обезщетение се изплаща до възстановяване на работоспособността или до установяване на инвалиднос

    kazimirc4
  • Здравейте,

    както и колегата посочва паричното обезщетение се изплаща за не повече от 30 календарни дни след прекратяване на правоотношенията или договорите.

    Използвана нормативна база за отговора - чл. 42 от КСО.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->