ЕТ Иведа Антоанета Стайкова ЕТ Иведа Антоанета Стайкова

Упълномощаване от собственик на ЕТ на друго лице за управляване на дейността



Здравейте,

Възможно ли е и под каква форма собственик на ЕТ да упълномощи друго лице да управлява дейността на фирмата му?

Собственикът е пенсионер и иска фирмата му да се управлява вече от дъщеря му. Той няма желание вече да продължава да се осигурява нито здравно нито социално.

Благодарим Ви!



Отговори

  • Здравейте,
    Едноличният търговец (ЕТ) и физическото лице са един и същи правен субект.
    Тук вариантите са два:
    1. ЕТ прехвърля на дъщеря си търговското си предприятие и от този момент престава да бъде ЕТ, а дъщеря му става ЕТ;
    2. ЕТ да назначи дъщеря си за свой прокурист, търговски пълномощник или търговски представител, със съответните ограничения във възможността да извършва разпоредителн действия.
    За повече информация - чл. 21 и сл. от Търговския закон.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • бЛАГОДАРЯ!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с ДОПК

-->