elena bardukova elena bardukova Потребител

Промяна на работното място по време на майчинство



Здравейте,

в момента съм в майчинство, а работодателят ми съобщи, че премахват офиса, в който работя. Предложи ми след майчинството да работя в друг офис, за което сега трябва да подпиша молба за преместване. Аз не съм съгласна да работя в друг офис. Задължена ли съм да подписвам някакъв документ докато съм в майчинство? Имам ли право да откажа преместването?



Отговори

  • Здравейте,

    В трудовия Ви договор, би следвало да се посочи мястото на работа на работника. Ако като такова място е посочено сегашният офис в който сте работили, то работодателят не може да Ви принуди да се преместите в нов офис съгласно чл. 118 ал. 1 от КТ, но работодателят Ви може да отправи предизвестие и да Ви прекрати трудовият договор съгласно чл. 328 ал.1 т.2 от КТ (трябва да уточним, че това може да стане само с разрешение на Инспекцията по труда при положение, че имате дете до 3 годишна възраст). Ако вие от ваша страна не сте съгласна със новото си работно място, може да прекратите договорът по всяко едно време без предизвестие съгласно чл. 327 ал.1 т.3 от КТ.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->