кина Манова кина Манова Потребител

Прекратяване на трудов договор



Здравейте,

преди 2 месеца подписах трудов договор с 6 месечен изпитателен срок. Вчера работодателят каза, че го прекратява без предизвестие. Въпросът ми е, по какъв член трябва да ми прекрати договора и дължи ли ми някъкви обезщетения? Изпитателният срок е в полза на работодателя.



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл.71 ал.2 от Кодекса на труда, трудовият договор със срок на изпитване може да бъде прекратен от страната, в чиято полза е уреден, във всеки един момент до изтичане на изпитателния срок. Следователно във Вашия случай работодателят ще се позове на този член от Кодекса и няма да дължи обещетение.

    В така описаната ситуация се дължи единствено обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск.

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • Здравейте,въпроса ми бе по кой член от КТ трябва да е прекратяването за да се регистрирам в Бюрото по труда?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->