Столична община Столична община

Консултантски услуги от Москва



Получили сме и сме разплатили фактура за консултантска услуга, издадена от английска фирма с офис в гр. Москва. Във фактурата има начислен ДДС от 18 %. Трябва ли да самоначислявам ДДС и върху коя сума - тази, преди облагането с 18% ДДС (вероятно по руското законодателство) или върху цялата платена от нас сума, включително и тези 18% руски ДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    В случая е важно да се определени мястото на изпълнение на доставката. Ако е в България, то следва Вие да самоначислите ДДС с протокол по чл.117 върху цялата сума. Ако мястото на изпълнение не е в страната, не следва да самоначислявате ДДС.


    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->