Ивелина Димитрова Ивелина Димитрова СТЕЛТ ООД Потребител

Обезщетение по чл. 224



При прекратяване на трудово правоотношение се дължи обезщетение на служител на основание чл. 224 за неизползван годишен отпуск. В заповедта за прекратяване освен дните на неползвания отпуск, вписва ли се задължително и размерът на обезщетението? Какви са последиците, ако заповедта е съставена само с брой дни по чл. 224 без посочена сума?



Отговори

  • Здравейте.Вие описвате съществуващата практика.Достатъчно е да се посочи броят дни, на основа на които се изчислява обезщетението. Копие от заповедта за прекратяване..... отива при касиера и той изчислява и начислява дължимата сума.

    kazimirc4
  • Благодаря за отговора!
  • Здравейте,


    Колегата ви е отговорил изчерпателно!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->