Диана  Радушева Диана Радушева Потребител

Предоставяне на мостра



Здравейте,

При безвъзмездно предоставяне на мостра, прави ли се корекция на ползван данъчен кредит, използван при нейното производство? Доколкото разбрах, чл. 6, ал.3 не се прилага относно предоставените мостри, независимо от тяхната стойност. Кое определя "мострата" като такава и кое би я разграничило от скрита доставка?







Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно Закона за данък върху добавената стойност предоставянето на мостри безвъзмездно не води до необходимостта от корекция на ползвания данъчен кредит./чл.70 ал.3 т.5 от ЗДДС/.

    За съжаление никъде из данъчното законодателство няма определение за мостра.

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова


  • Благодаря Ви за отговора.



    Хубав ден!






  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->