Задай въпрос тук
Светлозар Бонев Светлозар Бонев Потребител

Обезщетение от работодател про прекратяване по чл. 71



Здравейте,

След 6 години работа във фирмата явно станах неудобен на някой началник, и разбрах че ще ми търсят цаката за дисциплинарни наказания с цел да ме принудят да напусна сам. Нямам нито едно дисциплинарно наказание за работата си в този период. След уговорки да подам сам молба за преназначаване на друга длъжност, по-ниска от ценза ми, аз отказах. Стигнахме до споразумение, ако искат да напусна да ме съкратят за да мога да изляза на борсата. Преназначиха ме на съответстваща на моята длъжност и уговорката беше после да ме съкратят по чл. 71 както и стана след една седмица.

Имам ли право на брутна заплата обезщетение от работодателя ми и как се изплаща? Какви документи са нужни? В заповедта за освобождаване по чл. 71 пише, че ще ми изплатят само оставащите неползвани дни от отпуската ми за 2014 г.



Отговори

  • Здравейте,

    При прекратяване по чл. 71 от КТ се дължи обезщетение само за неизползвания платен годишен отпуск.

    Поздрави,
  • blagodarq Ви за отговора.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата