Соня  Ковачева Соня Ковачева Потребител

Изплащане на обезщетение по чл.224 от КТ



Здравейте!

В какъв срок се получава обезщетението по чл.224 от КТ? Договорът ми е прекратен на 01.09.2014 год., но до този момент все още не съм получила обезщетението за неползвани отпуски.

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,


    Изплащането на обезщетението по чл.224 става с изплащането на последната заплата. Ако последното ви възнаграждение е изплатено без да е изплатено обезщетението по чл.224 и считате, че правата ви са нарушени може да се обърнете към Инспекцията по труда.


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • Благодаря Ви за отговора!
    Последното ми възнаграждение получих края на август 2014 година. Имам уверение от работодателя, че МОН ще изплати обезщетението. Но кога и дали наистина МОН трябва да го плати или училището?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->