Задай въпрос тук
snejana Jeliazkova snejana Jeliazkova Потребител

Платен годишен отпуск при работа на 12 часови смени



Здравейте,

При работа на 12 часови смени (дневна и нощна), веднага ли след нощната смяна се излиза в платен отпуск? Въпросната смяна е до 8 сутринта.



Отговори

  • Здравейте,
    въпросът Ви е напълно уместен , според мен работодателя трябва да се съобрази с изискванията на чл.152 от КТ и въпреки сменния режим на работа да се спази задължителните почивки а именно:
    -минималната непрекъсната междудневна, която не може да бъде по малко от 12 часа
    Тази задължителна почивка е коменсация на положения труд и не би следвало да отнема на работника часове от платен отпуск /за справка чл. 152 и чл.153 от Кодекса на труда./
    Поздрави и успешен ден!

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->