Даниела Илиева Даниела Илиева Потребител

Отказ за доброволна регистрация по ДДС



След отказ за доброволна регистрация по ДДС, кога пак може да кандидатсва фирмата за доброволна регистрация?



Отговори

  • Здравейте,

    Срокът и условията за кандидатстване за регистрация по ДДС след отказ за регистрация или дерегистрация са посочени в чл. 100, ал. 4 от ЗДДС:

    Независимо от ал. 1 и 3 не може да се регистрира лице, на което приходната администрация е прекратила или отказала регистрация по този закон на основание чл. 176, до отпадане на основанието за отказ за регистрация, съответно основанието за дерегистрация или до изтичане на 24 месеца, считано от началото на месеца, следващ месеца на дерегистрацията или отказа за регистрация.

    Поздрави,

    Камелия Стойнева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->