Велимира Великова Велимира Великова Потребител

Начисляване на ДДС



Здравейте,

Ако фирма не е регистрирана по ДДС, следва ли да начислява такова на издадена фактура? Ако не, трябва ли да заплаща такса оборот?

Балгодаря.



Отговори

  • Здравейте,

    Чл. 113, ал. 9 от ЗДДС гласи следното: Данъчно задължените лица, които не са регистрирани по този закон или са регистрирани на основание чл. 97а, ал. 1 и 2, чл. 99 и чл. 100, ал. 2, нямат право да посочват данъка в издаваните от тях фактури и известия към фактури.

    От тук следва, че Вие не трябва да начислявате ДДС, след като Вашата фирма не е регистрирана по този закон и съответно не трябва да го посочвате във Вашите фактури.

    Поздрави,

    Камелия Стойнева
  • Здравйете, Камелия!

    Много благодаря за бързия отговор. А когато фирмата няма печалба, но има оборот, начислява ли се данък върху оборота?

    Още веднъж благодаря.

    Поздрави,
    Велимира
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->