Гергана Рачкова Гергана Рачкова Ms AN Счетоводител

Прекратяване на ТД по чл. 328, ал. 1, т. 3



Работодателят иска да ми прекрати ТД по чл. 328, ал. 1, т. 3 без да отработвам предизвестието си. Ще имам ли право на обещетение и в какъв размер, след като ме осигурява на 350лв? Ще имам ли право на обезщетение от борсата, като от последната са минали почти две гонини? Ако имам това право, колко месеца ще е борсата?



Отговори

  • Прекратяването на трудов договор по чл.328, ал.1, т.3 от КТ е по инициатива на работодателя и той трябва за предизвести за това работника според уговорените срокове в договора. Ако работодателят желае работника да напусне работа веднага без да се изработва срока на предизвестието, то тогава съгласно чл.220, ал.1 от КТ работодателят дължи обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника за неспазения срок на предизвестието.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->