Задай въпрос тук
Цветалина Дончева Цветалина Дончева ТРЗ

Договор по чл.114



Здравейте!

Може ли с работник, който работи на трудов договор на 8 часа при друг работодател да се сключи договор по чл.114 за определени дни в месеца, и ако може, отразява ли се той в трудовата книжка?

Предварително Ви благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Да, лице, което работи по основен трудов договор при работодател, може да сключи с друг работодател договор за допълнителен труд по чл. 114 от Кодекса на труда.
    В трудовата книжка се вписва трудовия стаж само по основното трудово правоотниошение. За договорите за допълнителен труд се издават документи удостоверяващи осигурителен стаж и осигурителен доход (УП2, УП3).

    Поздрави,
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата