Анна Драгнева Анна Драгнева Потребител

Осчетоводяване на средства за маркетинг



Здравейте,

Фирма внася стока от Европа. Явяват се основен представител за част от продуктите, които внасят. Доставчика на стоките им предоставя средства за маркетинг, като иска за тези средства да им се издаде фактура. Средствата се изплащат по банка. И двете фирми са регистрирани по ДДС, т.е. ДДС -то не би следвало да фигурира като проблем, тъй като средствата ще бъдат за дейността на фирмата.

Удачно ли е тези парични средства да се документират с фактура от наша страна и да се осчетоводят като приход?

Предварително Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Вие трябва да издадете фактура за получаваните парични средства от вашият партньор. Не трябва да начислявате ДДС, понеже мястото на изпълнение на услугата е в съответната държава на клиента.
    Основание за неначисляване на ДДС - чл. 21 от ЗДДС

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->