Задай въпрос тук
Станка  Тодорова Станка Тодорова счетоводител

Българска фирма наема техника от румънска фирма с договор за наем



Здравейте,

Българска фирма наема техника от румънска фирма с договор за наем. Техниката се използва за работа в България. Румънската фирма издава фактура за услугата.

Как следва да представя тази услуга в дневниците по ДДС? Трябва ли да съставям протокол по чл.117,ал.1,т.1 за ВОП, или трябва да я осчетоводя по друг начин?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Тъй като получател на услугата е българска фирма, регистрирана по ЗДДС, мястото на изпълнение на сделката е в България (където е установен получателят), така че българската фирма е задължена да си самоначисли ДДС с протокол по чл.117 от ЗДДС, който да включи в дневник покупки и дневник продажби.
  • Г-це Антонова, благодаря за отговора и за отделеното време. С пожелания за успешен ден!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата