Anna Zhivkova Anna Zhivkova Потребител

Самоначисляване на ДДС при износ



Здравейте!

Българско дружество осъществява износ за трета страна посредством митническо бюро - с.Кулата. Контейнер със стоки е транспортиран от България до пристанището в Солун, след което стоките се изпращат до въпросната трета страна. Българското дружество получава две фактури за транспорт от гръцки компании, регистрирани по ЗДДС в Гърция - едната е за транспорта от България до пристанището в Солун, а другата - за транспорт, пристанищни такси, товаро-разтоварни операции и др. за изпращането на стоките до третата страна.

Трябва ли да самоначисля ДДС с протокол по фактурата за транспорт от с.Кулата до пристанището в Солун?



Отговори

  • Здравейте,

    Да, за фактурата за получаване на услуга по транспорт от България до Гърция следва да самоначислите ДДС с протокол по чл. 117 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Вера Русинова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->