Таня Димова Таня Димова Потребител

Изчисляване на отпуск



Здравейте,

Работник назначен на 24.07.2014г. ползва отпуск 2 дни през август (като цяло има 6 м. трудов стаж). Назначен е на 340 лв.

Как се изчислява отпускът за тези два дни?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл. 155 ал. 2 от КТ при постъпване на работа за първи път, служител може да ползва платен годишен отпуск, когато придобие най-малко 8 месеца трудов стаж, което автоматично означава, че Вашият служител не имал право да ползва платен годишен отпуск през м. Август.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->