Задай въпрос тук
dimo dragov dimo dragov motokarsit

Обезщетение при съкращаване



Здравеите,
Днес ходих до НОИ и ми казаха, че нямам право на обещетение, тъй като нямам работни 9 м. за годината, а само 5. Интересува ме това правилно ли е? Последно бях съкратен от работа по чл. 7, ал. 1 от КТ. Може ли да ми кажете какви са разпорежданията на този член?



Отговори

  • За да имате право на обезщетение от бюрото по труда трябва в последните 15 месеца да имате 9 работени. Вие имате 5 месеца, което означава, че нямате право на обезщетение.

    чл.71, ал.1 от Кодекса на труда гласи:
    Прекратяване на договора със срок за изпитване
    До изтичане на срока за изпитване страната, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие.

    Поздрави!
    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата